S-a terminat perioada de inscriere la Medias Blog Awards 2012. Multumim tuturor celor 49 de bloggeri inscrisi, din care 17 pentru sectiunea Sibiu.

Juriul editiei a IV-a Medias Blog Awards este compus din :

Cristian China Birta – blogger si antreprenor on-line – Chinezu.eu

Marius Matache – blogger, artist muzical – MariusMatache.ro

Tudor Popa – blogger CeMerita.ro

Propunerile de la sectiunea Premiile Social Media se vor anunta in cadrul galei de premiere.

Gala de premiere si prezentari pe teme de blogging si social Media va avea loc Vineri, 7 Decembrie, incepand cu ora 17:30 la Casa Gazelor Naturale Medias, Soseaua Sibiului nr. 5.

Lista bloggerilor inscrisi :

Blog Personal
Teofil Gavril Jurnal Personal http://www.filu.ro 
Ciobanasu Razvan Ciobanasu Razvan Blog www.razvanciobanasu.ro 
Daniel Dăbăcan danieldabacan www.danieldabacan.ro 
Tibi Rus Dianthus2rt’s Blog http://dianthus2rt.wordpress.com/ 
Pop Roxana Extraterrestriall http://extraterrestriall.wordpress.com/ 
Vasilescu Catalin Catalin Vasilescu Blog http://catalinvasilescu.ro/ 
Opreanu Georgiana Zâmbete http://zambeteonline.wordpress.com/ 
Sărășan Eva Eva: despre oameni-poeme și boli de caracter http://18septembrie.wordpress.com 
Rucsandra Tudoran stări efemere http://rucsyswords.wordpress.com/ 
Jianu Iulia julie – inimioare colorate http://inimioarecolorate.wordpress.com/ 
Cindrea Sorana Habusake http://habusake.blogspot.com 
Gavril Timotei Jurnal de elev http://www.timotei.gavril.org/ 
 
News Blog
Istvan Bertalan Medias News http://istvanbertalan.blogspot.ro/ 
Monitorul de Mediaş Monitorul de Mediaş – ziarul care stă de vorbă cu oamenii http://www.monitoruldemedias.ro 
Mircea Hodarnau Medias News Blog www.mirceahodarnau.ro 
Fotografie
Tibi Rus fotografiidianthus2rt http://fotografiidianthus2rt.wordpress.com/ 
Cisteian Cristian Damphire Arts and Thoughts http://damphire666.wordpress.com/ 
Buninet
Rusu Aurelia Buninet2011 www.muzeubuninet.blogspot.com 
Sanda Volgyesi arta buninet http://artabuninet.blogspot.ro/ 
mihaibuninet Blogul lui Mihai http://mihaibuninet.bloggermedias.eu 
Zsold Judit Calatorie in jurul cafelei…si nu numai http://calatoriieducultnet.bloggermedias.eu/ 
SIBIU
Pancu Sibiu INFO – Stiri si evenimente www.sibiu.info 
Pancu Doua maini www.douamaini.ro 
Pancu Pancu www.pancu.ro 
Oana Diana-Maria Can’t boil an egg www.cantboilanegg.ro 
Irina-Eliza Penciu Eliza Day & Night www.greencharme.blogspot.ro 
Alexandra Constantinescu Alexandra http://a-alexandra.blogspot.com   
Matei Suica QuadroQ http://quadroq.blogspot.ro 
Dariana Galic Streets with Style http://streetswithstyle.blogspot.ro/ 
FLAVIUS SIMTION CONSTANTIN CAZARE SI TURISM http://infocazaresiturism.blogspot.ro/ 
Bilba Daniel Piata Cibin http://piatacibin.ro/blog/ 
Dina Gabriela Zeita rasfatata http://zeitarasfatata.blogspot.com   
Mitrea Vasile Tiberiu Agriculturalacostum http://agriculturalacostum.ro  
Teodora Neagu Teodora Neagu Blog https://neaguteodora.wordpress.com/ 
Barbosa Alexandru A. Barbosa Photography http://abarbosa-photography.blogspot.ro/ 
Hagiu Elena Luana Here I Go Again www.domnisoara-in-mov.blogspot.com 
Mezdrea Nicoleta Just me http://mnicolle.blogspot.ro/ 
Wagner Raimar Blog Raimar Wagner http://raimar-wagner.blogspot.ro  
Blog institutie
Bisziok Calin Cinema Mediensis http://cinemamediensis.wordpress.com/ 
Sport
Isaila Silviu Lupii Negri http://www.lupiinegri.ro/ 
Birsan Robert MEDIAS-SPORT http://www.medias-sport.ro 
Health Blog
Rosenberg Ladislau Doctor Natura www.doctornatura-wellness.blogspot.com 
IT Blog
Jecan Razvan Daniel GadgetControl http://gadgetcontrol.eu/ 
Teofil Gavril Zona Tehnica http://www.tech.visteria.ro 
Info Util
Teofil Gavril INFO PFA http://www.iiifpfa.ro 
Food blog
Nico Lontras Cooking with Nico and Bianca http://chocolateoblivion.blogspot.no/ 
Travel Blog
CABA Dan Sorin Caba Dan, Un gand bun despre munte, bike si ski http://cabadan.wordpress.com  
Book blog
Stoica Madalina Carte Pentru Mine www.cartepentrumine.wordpress.com  

Medias Blog Awards 2012 este un concurs organizat de Feri Teglas Blog si  Dianthus Medias cu sprijinul Casa Gazelor NaturaleOriginalo.roSara Spa & Wellness CenterContrast PublicitateBlogal Initiative si Vitamina Marketing