Vineri a avut loc conferinta “Beneficii aduse de blogging” si gala decernarii Medias Blog Awards 2011. Castigatori ai acestui concurs consider ca sunt toti bloggerii participanti (click aici pentru lista), pentru ca au fost promovati si cititi. Cei care au fost in sala au putut afla mai multe despre blogging, comunitati, blospot, wordpress, comentarii, subiecte etc si au primit sfaturi de la unii dintre cei mai buni bloggeri ai momentului.

Medias Mentorship cu Chinezu, prezentarile lui Tudor St. Popa (Sibiu) si Mihai Negrea (Tg Mures) dar si interventiile celorlalti bloggeri din afara Mediasului : Vlad Dulea, Diana Ribana Popa, Pancu (bloggerul caruia nu-i place sa scrie) Rares Hudea, Nicu Simion, Stefan Murgeanu, Claudiu Ciobanu au fost marele castig al acestei seri.

Le multumesc tuturor pe aceasta cale pentru prezenta la Medias si pentru contributia adusa la dezvoltarea  blogosferei mediesene.

Revenind la bloggerii din Medias, juriul a deliberat dupa cum urmeaza :

Premiul special Social Media – Echipei Nova TV– http://novatvmedias.wordpress.com

–         pentru cele peste 1500 de materiale video,  4100 prieteni pe facebook si multe articole pe blog

Premiul special Blogger in Medias  – www.mirceahodarnau.ro

–      pentru domeniu propriu, cele peste 2000 de articole scrise, articole pozitive, evenimente, promovarea in offline si mass-media si proiectul Medias Mentorship

Premiul special Blog in Versuri –

Mihai Deszi

http://blogulluianonimus.blogspot.com

Premiul special blog confectii Hand Made

Corina Stefanescu

http://coryhandmadethings.blogspot.com

Premiul special blog utile-economic

Teofil Gavril

http://www.info-pfa.ro

Premiul special Tech Blog

Cosmin Tataru – windowsfaralimite.ro
Premiul special Rock Blog

Mircea Hodarnau Rock cu Noroc

http://www.rockcunorock.blogspot.com

 

Premiul special ONG

Antonela Barbu

http://bibliotecamedias2008.wordpress.com

Premiul special formatii muzica

Grupul Motto

http://motto2009.wordpress.com

News Blog

1.Mircea Hodarnau  – www.mirceahodarnau.ro

2.Ion Girnod – http://iongirnod.blogspot.com

3. Istvan Bertalan http://istvanbertalan.blogspot.com

Blog de calatorie

  1. Caba Dan  – http://cabadan.wordpress.com
  2. Iulian Timar http://funhiking.blogspot.com

Book Blog

  1. Madalina Stoica http://cartepentrumine.blogspot.com

2. Cumpanas Andrei Dragos – http://dragoshangelforabook.blogspot.com

Sport Blog

  1. Adrian Baciu  – Microbisme – www.microbisme.com
  2. Plaias Paul – Ziarul nr. 1 de sport din Medias http://gazistul.blogspot.com

Buninet

  1. Mihai Brasoveanu http://www.sportivbuninet.blogspot.com
  2. Rusu Aurelia  – http://muzeubuninet.blogspot.com

3. Iudith Zsold – www.calatoriieducultnet.blogspot.com

Foto Blog

  1. Ionut Anisca – https://ionutanisca.wordpress.com
  2. Adrian Mladin – http://adrianmladin.ro
  3. Cisteian Cristian – http://damphire666.wordpress.com

Food Blog

  1. Cristina Pana – http://cristina-cristinasworld.blogspot.com/
  2. Anca Barsan – http://ancafish.blogspot.com

Jurnal personal

  1. Sorana Cindrea – Habusake – http://habusake.blogspot.com/

2. Tudoran Rucsandra – http://rucsyswords.blogspot.com

  1. Catalin Vasilescu – http://catalinvasilescu.ro

Mai multe fotografii aici (Ionut Anisca) sau aici. ( Studiourile Zmeteas).

Medias Blog Awards 2011 este un concurs organizat de Dianthus Medias cu sprijinul Centrului de Documentare Gaze Naturale Medias, Blogal Initiative, Dafora Turism, Mediasinfo.ro,Mediaslive.ro, Big Pizza, Contrast Publicitate si Feri Teglas Blog

PS: Voi reveni si cu materialele video pentru cei care nu au reusit sa ajunga la eveniment !