Monday, July 22, 2024

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home1/feriteglas/public_html/wp-content/themes/pantograph/single.php on line 14

Programul festivalului Sighisoara Medievala 2011

By on 13 iulie 2011 0 1595 Views

Program Sighişoara Medievală 2011


Miercuri 27 Iulie 2011

Piaţa Arthur

Ora11.00 Deschiderea Tîrgurilor Meşteşugăreşti

Meşteşugari, Toboşarul Cetăţii Sighişoara, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Reprezentanţi ATS

Decernarea titlurilor de Meşteri liberi în Ţara lui Vlad Dracul

Ora 17.00 Parada Cetăţii – Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Garda de Bistriţa, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Teatrul Scena, Trupa Destin, Lupus Dacus, Toboşarul Cetăţii Sighişoara, Budo Maris, Bushi Shindo, Dragonul Lup

Ora 17.30 Demonstraţie cu Steaguri – Ordinul Cavalerilor ArtGotica

Ora 18.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor de Mediaş

Ora 18.45 Lyra – Recital

Ora 19.30 Parada Toboşarilor şi a Stegarilor – Lupus Dacus, Toboşarul Cetăţii Sighişoara, Dragonul Lup, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara

Ora 20.00 ,,Merlin” – Eroul lumii medievale

Teatrul Scena, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Lupus Dacus, Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Trupa Destin, Garda de Bistriţa, Budo Maris, Bushi Shindo

Ora 23.30 Retragere cu torţe – Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Garda de Bistriţa, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Teatrul Scena, Trupa Destin, Lupus Dacus, Toboşarul Cetăţii Sighişoara, Budo Maris, Bushi Shindo, Dragonul Lup

 

Joi 28 Iulie 2011

 

Piaţa Arthur

Ora 11.00 Deschiderea Tîrgurilor Meşteşugăreşti şi Taberelor Cavalereşti

Ora 17.00 Parada Cetăţii – Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Garda de Bistriţa, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Teatrul Scena, Trupa Destin, Lupus Dacus, Toboşarul Cetăţii Sighişoara, Budo Maris, Bushi Shindo, Dragonul Lup

Ora 17.30 Demonstraţie cu steaguri – Ordinul Cavalerilor ArtGotica

Ora 18.00 ,,Fii Lupului” – Ordinul Cavalerilor Lup

Ora 18.45 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor de Mediaş

Ora 19.30 Lupus Dacus – Concert

Ora 20.30 Parada Toboşarilor şi a Stegarilor –Toboşarul Cetăţii Sighişoara, Lupus Dacus, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Dragonul Lup

Ora 21.00 ,,Merlin” – Eroul lumii medievale

Teatrul Scena, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Lupus Dacus, Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Trupa Destin, Garda de Bistriţa, Budo Maris, Bushi Shindo

Ora 00.00 Retragere cu torţe – Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Garda de Bistriţa, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Teatrul Scena, Trupa Destin, Lupus Dacus, Toboşarul Cetăţii Sighişoara, Budo Maris, Bushi Shindo, Dragonul Lup

 

Vineri 29 Iulie 2011

Ora 16:30 Marea Paradă – Toată suflarea festivalului

Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Ordinul Cavalerilor Gladius Dei, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Paladinii de Terra Medies, Cavaleri de Tabor, Garda de Bistriţa, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Ordinul Cavalerilor Cerb, Lupus Dacus, Planxty Burke, Lyra, Terpischore, Os Trabucos – Portugalia, Auli – Letonia, Holloenek – Ungaria, Teatrul Scena, U.N.A.T.C. I.L.Caragiale Bucureşti, Trupa Hai Hui, Trupa Destin, Trupa Cameleon, Trupa Anima, Toboşarii Cetăţii Bistriţa, Toboşarul Cetăţii Sighişoara

Ora 17.00 Semnarea Hrisoavelor – Piaţa Arthur

Ora 18.00 Lansarea Centrului Cultural EstEuropean MedievArt Transilvania – Primăria Sighişoara

Ora 19.00 Conferinţa ,,Cavalerii Mesei Rotunde” – Noua Acropolă – Hotel Sighişoara

 

Piaţa Arthur

Ora 10.00 Deschiderea Tîrgurilor Meşteşugăreşti şi Taberelor Cavalereşti

Ora 16.30 Marea Paradă – Toată suflarea Festivalului

Ora 17.00 Deschiderea Oficială Sighişoara Medievală 2011 ,,Eroul Medieval”

Ora 17.30 Prezentarea Ordinelor Cavalereşti, Formaţiilor şi Trupelor

Ora 18.00 Planxty Burke – Concert

Ora 18.45 Lyra – Concert

Ora 19.15 Holloenek – Concert

Ora 20.15 OsTrabucos – Concert

Ora 21.00 ,,Merlin” – Eroul lumii medievale

Teatrul Scena, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Lupus Dacus, Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Trupa Destin, Garda de Bistriţa, Budo Maris, Bushi Shindo

Ora 00.30 Retragere cu torţe – Toată suflarea Festivalului

 

Piaţa Martin Luther

Ora 18.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor de Mediaş

Ora 19.00 Turnir Cavaleresc – Cavaleri de Tabor

Ora 20.00 Farsă populară – U.N.A.T.C. I.L. Caragiale

Ora 21.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Paldinilor de Terra Medies

Ora 22.00  Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor Gladius Dei

 

Piaţa Vlad Dracul

Ora 17.00 Animaţie medievală – Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Lupus Dcaus, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Noua Acropolă

Ora 19.00 Arthur şi Cavalerii Mesei Rotunde – Trupa Noua Acropolă

Ora 21.00 Şcoală de Dans, Muzică şi Lupte scenice

Piaţa Ioana D´Arc

Ora 18.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor Cerb

Ora 19.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor ArtGotica

Ora 19.45 Turnir Cavaleresc – Garda de Bistriţa

Ora 20.15 Farsă populara – Trupa Cameleon

Piaţa Robin Hood

Ora 16.30 Spectacol pentru Copii – Trupa Anima

Ora 17.15 Spectacol pentru Copii – Trupa Destin

Ora 18.00 Spectacol pentru Copii – Trupa Hai Hui

Ora 18.45 Curtea Micilor Cavaleri – Budo Maris

Ora 19.30 Curtea Micilor Cavaleri – Bushi Shindo

 

 

Sâmbătă 30 Iulie 2011

 

Ora 10:00 Deschiderea Tîrgurilor Meşteşugăreşti şi Taberelor Cavalereşti

Ora 11:00 Parada Cetăţii – Toată suflarea festivalului

Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Ordinul Cavalerilor Gladius Dei, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Paladinii de Terra Medies, Cavaleri de Tabor, Garda de Bistriţa, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Ordinul Cavalerilor Cerb, Lupus Dacus, Planxty Burke, Lyra, Terpischore, Os Trabucos – Portugalia, Holloenek – Ungaria, Teatrul Scena, U.N.A.T.C. I.L.Caragiale Bucureşti, Trupa Hai Hui, Trupa Destin, Trupa Cameleon, Trupa Anima, Toboşarii Cetăţii Bistriţa, Toboşarul Cetăţii Sighişoara

 

Piaţa Arthur

Ora 10.00 Deschiderea Taberelor Cavalereşti

Ora 11.30 Turnir Cavaleresc – Ordinul Paladinilor de Terra Medies

Ora 12.30 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor Cerb

Ora 13.00 Turnir Cavaleresc – Garda de Bistriţa

Ora 14.00 Pauză

Ora 16.00 Turnir Cavaleresc – Cavaleri de Tabor

Ora 17.00 Ordinul Cavalerilor Lup – Turnir Cavaleresc

Ora 18.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor de Mediaş

Ora 19.00 Planxty Burke – Concert

Ora 19.45 Ordinul Cavalerilor Lup – Turnir Cavaleresc

Ora 20.30 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor Gladius Dei

Ora 21.30 Lupus Dacus – Concert

Ora 22.15 Marele Turnir al Cavalerilor – Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Ordinul Cavalerilor Gladius Dei, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Cavaleri de Tabor, Paladinii de Terra Medies, Garda de Bistriţa, Ordinul Cavalerilor Cerb, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara,

Ora 23.00 Trabucos – Concert

Ora 00.00 Holloenek – Concert

Ora 01.00 Marea Sărbătoare – Dansul Festivalului

Ora 01.30 Retragere cu torţe – Toată suflarea festivalului

 

Piaţa Martin Luther

Ora 11.00 Spectacol – Trupa Anima

Ora 12.00 Lyra – Concert

Ora 13.00 Terpischore – Concert

Ora 14.00 Pauză

Ora 16.30 Spectacol cu Stegari – Ordinul Cavalerilor ArtGotica

Ora 17.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara

Ora 18.00 Lupus Dacus – Concert

Ora 19.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Paladinilor de Terra Medies

Ora 20.00 Trabucos – Concert

Ora 20.30 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor de Mediaş

Ora 21.00 Şcoală de Dans, Muzică şi Lupte scenice

 

Piaţa Vlad Dracul

Ora 18.00 Arthur şi Cavalerii Mesei Rotunde – Trupa de Teatru

Ora 19.00 Animaţie medievală – Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Lupus Dcaus, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Noua Acropolă

Ora 21.00 Şcoală de Dans, Muzică şi Lupte scenice

 

Piaţa Ioana D´Arc

Ora 16.00 Lyra – Concert

Ora 17.00 Şcoală de Dans

Ora 18.00 Farsă populară – Teatrul Scena

Ora 19.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor Cerb

Ora 20.00 Turnir Cavaleresc – Garda de Bistriţa

Ora 20.30 Spectacol de Commedia dell Arte – U.N.A.T.C. I.L. Caragiale

 

Piaţa Robin Hood

Ora 16.30 Spectacol pentru Copii – Trupa Anima

Ora 17.15 Spectacol pentru Copii – Trupa Destin

Ora 18.00 Spectacol pentru Copii – Trupa Hai Hui

Ora 18.45 Curtea Micilor Cavaleri – Budo Maris

Ora 19.30 Curtea Micilor Cavaleri – Bushi Shindo

Ora 19.00 Conferinţa ,,Ioana D´Arc” – Noua Acropolă – Hotel Sighişoara

 

Duminică 31 Iulie 2011

 

Ora 11:00 Deschiderea Tîrgurilor Meşteşugăreşti

Ora 11.30 Parada Cetăţii – Toată suflarea festivalului

Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Ordinul Cavalerilor Gladius Dei, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Paladinii de Terra Medies, Cavaleri de Tabor, Garda de Bistriţa, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Ordinul Cavalerilor Cerb, Lupus Dacus, Planxty Burke, Lyra, Terpischore, Os Trabucos – Portugalia, Holloenek – Ungaria, Teatrul Scena, U.N.A.T.C. I.L.Caragiale Bucureşti, Trupa Hai Hui, Trupa Destin, Trupa Cameleon, Trupa Anima, Toboşarii Cetăţii Bistriţa, Toboşarul Cetăţii Sighişoara

12:00 Animaţie Tabere Cavalereşti

 

Piaţa Arthur

Ora 16.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Paladinilor de Terra Medies

Ora 17.00 Turnir Cavaleresc – Cavaleri de Tabor

Ora 18.00 Ordinul Cavalerilor de Mediaş

Ora 19.00 Planxty Burke – Concert

Ora 20.00 ,,Merlin” – Eroul lumii medievale

Teatrul Scena, Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Lupus Dacus, Ordinul Cavalerilor de Mediaş, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Trupa Destin, Garda de Bistriţa, Budo Maris, Bushi Shindo

Ora 23.00 Trabucos, Portugalia – Concert

Ora 23.30 Holloenek, Ungaria – Concert

Ora 00.00 Foc de Artificii

Ora 00.15 Marele Cântec al Festivalului – Holloenek – Ungaria , OsTrabucos – Portugalia ,

Planxty Burke , Lupus Dacus

Ora 01.00 Închiderea Festivalului / Retragere cu torţe – Toată Suflarea Festivalului

 

Piaţa Martin Luther

Ora 16.30 Spectacol cu Stegari – Ordinul Cavalerilor ArtGotica

Ora 17.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor Lup

Ora 18.00 Holloenek – Concert

Ora 19.00 Trabucos – Concert

Ora 20.00 Turnir Cavaleresc – Ordinul Cavalerilor Gladius Dei

 

Piaţa Vlad Dracul

Ora 18.00 Noua Acropolă – Trupa de Teatru

Ora 19.00 Animaţie medievală – Ordinul Cavalerilor Lup Tîrgu-Mureş, Lupus Dacus, Ordinul Cavalerilor Lup Sighişoara, Noua Acropolă

Ora 21.00 Şcoală de Dans, Muzică şi Lupte scenice

 

Piaţa Ioana D´Arc

Ora 16.00 Teatrul Scena – Farsa

Ora 16.45 Lyra – Concert

Ora 17.30 Ordinul Cavalerilor ArtGotica – Turnir Cavaleresc

Ora 18.15 Ordinul Cavalerilor Cerb – Turnir Cavaleresc

Ora 18.45 Terpischore – Concert

Ora 19.30 Garda de Bistriţa – Turnir Cavaleresc

Ora 20.00 Spectacol – U.N.A.T.C. “I.L. Caragiale”

 

Piaţa Robin Hood

Ora 16.30 Spectacol pentru Copii – Trupa Anima

Ora 17.15 Spectacol pentru Copii – Trupa Destin

Ora 18.00 Spectacol pentru Copii – Trupa Hai Hui

Ora 18.45 Curtea Micilor Cavaleri – Budo Maris

Ora 19.30 Curtea Micilor Cavaleri – Bushi Shindo

Ora 00.00 Foc deArtificii

Ora 01:00 Închiderea Festivalului / Retragere cu torţe – Toată suflarea festivalului

Leave a comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.